Чиряк лікування 


Слід відразу зазначити, що при виникненні чирьев абсолютно неприпустимо займатися самолікуванням. Лікування чірья залежить від стадії його розвитку, локалізації та ускладнень. При формуванні інфільтрату можливе застосування УФО в еритемних дозах, у зв'язку з застосуванням яких може статися регрессирование інфільтратів і повне вилікування. 
В процесі дозрівання чірья рекомендовано обколювати зону інфільтрату антибактеріальними препаратами на новокаїні. Антибіотики вибираються з урахуванням чутливості патогенного збудника до них. Антибактеріальні препарати можуть бути представлені у вигляді груп Пеницилиннов, Цефалоспоринів, Гентаміцину, Тетрациклінової групи і Левоміцетину. 
До пеніцилінової групи антибіотиків відносять: Ампицилин, Амоксицилін, Амоксиклав. Така група антибіотиків читається застарілою і не дуже ефективною в лікуванні стафілококової інфекції, хоча в деяких випадках вони можуть бути ефективними. 
До цефалоспориновой групи антибіотиків відносяться: Цефазолін, Цефтріаксон, Цефуроксим, Цефотаксим. Дані препарати порівняно більш ефективніше пеніцилінів. Вони застосовуються у вигляді порошків та ін'єкцій, коштують порівняно недорого. Гентаміцин вважається дуже ефективним антибіотиком, але мають ряд певних протипоказань: хвороби нирок, печінки, дитячий вік, вагітність , захворювання ШКТ, серцево-судинні захворювання. 
Група тетрациклінів добре зарекомендувала себе в терапії чирьев та інших інфекційних процесів на шкірі. Левоміцетин у вигляді мазі зручний у використанні при лікуванні чирьев. 
Місцеве лікування чирьев полягає у використанні іхтіолу. Щільний шар іхтіолу накладають на уражену чірьем область і покривають товстим шаром стерильної марлі. Також можуть використовувати саліциловий натрій або кислоту саліцилову, які накладають товстим шаром на поверхню чірья і фіксують пов'язкою. Завдяки таким методам лікування чірья, через добу в центрі ущільнення формується гнійний стрижень з наступним відторгненням. 
Після розтину чірья ранову поверхню добре обробляють перекисом водню або Фурацилліном, і накладають компрес з гіпертонічним розчином натрію хлориду. Перев'язки роблять кожного дня до повного спорожнення рани. Зняття гнійного стрижня пінцетом допускається тільки в тих випадках, коли він відокремився від інфільтрату, бо як видалення в ранньому періоді відділення стрижня може спровокувати загострення інфекційного процесу. Також, для профілактики загострення перед зміною пов'язки уражену ділянку обробляють 70% спиртом, діамантовим зеленим, метиленовим синім. Шкірний покрив з чірьем слід обтирати від країв до центра, щоб не поширювати збудників з вогнища запалення на здорові тканини. На оброблену ранову порожнину накладають пов'язки з мазями: Синтомициновая емульсія 5%, Фурациллиновая 1%, Стрептоцидная 5%. Для зменшення термінів загоєння застосовують фізіотерапію: кварц на уражену область, солюкс і УВЧ. 
При виникненні чірья на губі, у слуховому проході, на носі або на оці рекомендована госпіталізація хворого в стаціонар. В стаціонарі призначають використання десенсибилизурующих коштів, протизапальних препаратів, антибактеріальних препаратів, до наприклад, Пеніциліну по 300000 одиниць кожні три години, режим харчування - дробовий. 


Чиряк як лікувати 


Першим ділом, що слід знати при лікуванні чирьев, так це те, що вони мають здатність до поширення свого процесу на навколишні здорові тканини. Іноді може спостерігатися саязикалікування чірья, але тільки при невеликому його розмірі. 
Щоб допомогти швидкому дозріванню чірья можуть допомогти прийоми гарячих ванн з розчином калію перманганату. Ванни рекомендується приймати по кілька разів в день. Якщо чиряк локалізується на нозі чи руці, то можна застосовувати ванночки з додаванням марганцівки. Якщо немає можливості приймати душ або ванну, то можна використовувати накладення гарячих компресів на область з чірьем, змочених у розчині перманганату калію. Накладання компресів слід продовжувати щонайменше півгодини і повторювати не менше трьох разів на день. Такі методи дуже добре сприяють швидкому назреванию чірья. Варто зазначити, що прийняття ванн з гарячою водою заборонено при виникненні стрижня в чирье, бо це може спровокувати поширення гнійного вмісту в більш глибокі шари м'яких тканин. 
Жодним чином не варто видавлювати чиряк, навіть якщо з'явилася папула з гнійним стрижнем, тому що видавлювання може призвести до залишків стрижня в ранової порожнини. Гарні домашні методи лікування чірья для прискорення його дозрівання. Накладання компресів в таких випадках може допомогти пом'якшити шкірний покрив в ураженій зоні і поліпшити відтік гною з порожнини чірья. 
Одним з ефективних методів лікування чірья в домашніх умовах вважається використання лука і часнику. Можна зробити сік з двох цих продуктів у рівному співвідношенні і наносити компреси з ним на чиряк. Також, рекомендують розрізати цибулину на кілька частин і запекти його в духовій шафі до готовності, після чого накласти на область з чірьем. Тримати лук на ураженій області стоїть до тих пір, поки гній не почне прориватися назовні. Компреси замінюють кожні дві години. 
Використання петрушки також дуже ефективно в лікуванні чірья. Листя петрушки заливаються окропом і наносяться у вигляді компресу на ділянку з чірьем. Також можна одне яйце відварити, відокремити білок від жовтка і накласти його на чиряк, після накрити стерильною марлею. 
Використовують також молоко в лікуванні чирьев. Беруть один стакан молока, додають в нього 3 ч.л. солі для запобігання його згортання і нагрівають на водяній бані протягом 15-ти хвилин. Після цього додають у молоко панірувальні сухарі або житнє борошно до отримання густої маси. Наносять її на стерильний бинт і прикладають до області з чірьем на 30 хвилин. Слід не забувати обробляти шкірний покрив в області відходження гнійного вмісту з чірья, внаслідок використання такої маси. 
Можна використовувати мелений мускатний горіх, якого беруть одну чайну ложку і заливають 250 мл окропу. Настоюють 20 хвилин і вживають усередину в теплому вигляді для поліпшення кровообігу, що допомагає прискорити дозрівання чірья. 
Чиряк може виникати з-за дисбактеріоз а кишечника, тому корисним буде застосування Трифала, як способу очищення кишечника від патогенної мікрофлори. Його вживають по 2 таблетки за годину до сну, запиваючи склянкою кип'яченої води. Застосування еубіотиків (Хілак Форте, Біфіформ, Лінекс та ін) теж дає позитивний ефект нормалізації мікрофлори кишечника. Застосування вітамінів групи С і макроелементів добре зміцнюють імунітет, а вітамін С сам по собі вважається гарним засобом для зміцнення судин і капілярів. 
Народні методи лікування чірья також можуть дати позитивний ефект без хірургічного втручання. 
Добре допомагає в лікуванні чірья коржик з житнього борошна, вершкового масла і молока. Компрес з нею можна прикласти на уражене місце і залишити на ніч. Цей метод сприяє відторгненню гнійного вмісту. Також використовують компреси з пшеничної та ячмінної борошном, подрібнену пшеницю. 
Можна взяти невеликий шматок хліба, змочити його в оливковій олії і прикласти на чиряк, зафіксувавши зверху пов'язкою. Ще застосовують: шафран з воском і подрібненим ладаном; олія троянди зі смолою пінії і салом; лляне насіння з алтея; сухий інжир з борошном. Застосовують такі інгредієнти в рівних пропорціях у вигляді компресів. Хорошим методом вважається також крес посівної зі смолою дерева терпентинового. 
Розкриття чірья може посприяти компрес з меду і кореня нарциса, бруд з вуликів бджіл з сухою смолою пінії. Також можна приготувати пластир з свіжої смоли пінії і меду анакардии, які беруть у рівних пропорціях, нагрівають на повільному вогні і після його остигання прикладають на уражену чірьем зону на 12 годин. 
Хорошим сильнодіючим засобом вважається негашене вапно і поташ, які кладуть у воду в пропорції 1:3. Після воду зливають, попередньо прокип'ятивши її, і кладуть в неї знову вапно і поташ. Воду наливають у мідний посуд і ставлять на жар. Вода починає згущуватися і перетворюється на сіль. Таку сіль беруть в невеликій кількості, змішують з нашатирем і слизом посівного кресу, а також з невеликою кількістю меду анакардии. Накладають отриману суміш на стерильний бинт і прикладають до чирью. Пов'язку тримають близько півгодини, після чого обполіскують проточною водою і обробляють розчином калію перманганату. Процедуру повторюють кілька разів на день. 
Можна використовувати суміш з трьох частин лиминента бальзаму за Вишневським і семи частин олії ялиці. Наносять отриманий склад на стерильну марлю і прикладають до ураженої області, зверху накривають компресним папером і фіксують бинтом. Компрес змінюють три рази в день. Накладення пов'язки з коренем з блекоти сприяє гарному очищенню ранової порожнини після розтину чірья. 
Такі методи заборонені в лікуванні чірья у дитини, а також у людей з глибокими фурункулами і внутрішніми фурункулами. Крім засобів народної медицини, фітотерапії та альтернативних методів лікування чірья потрібно пам'ятати про профілактику цього запального процесу. 
Профілактика виникнення чирьев на шкірному покриві полягає у дотриманні правил особистої гігієни, підтримання нормального рівня місцевого і загального імунітету, своєчасного звернення до фахівця при виникненні рецидивів чірья і терапії хронічних вогнищ з інфекцією.

Курс доллара